
Társaságunk
Békéstáji Művészeti Társaság
Megalakulás éve: 1991. Taglétszám: 53
A társaság elnöksége:
Kónya Kincső elnök
Csuba Anita alelnök
Bende Attila alelnök
Imre György
Lovas Dávid
A társaság tagjai zömmel hivatásos, felsőfokú végzettségű képző- és iparművészek, művészettörténészek és művészeti írók, akik Békés megye és Békéscsaba legjelentősebb alkotóinak majdnem teljes körét képviselik.
A társaság célja és tevékenysége:
Békéscsaba és Békés megye kulturális életének alakításában való részvétel, kulturális arculatépítés, művészeti kapcsolatok kialakítása és azok szervezésében való részvétel, továbbá művészeti értékközvetítés, vizuális szemléletalakítás, tehetséggondozás, kiállítások és művésztelepek szervezése, szakmai érdekképviselet, karitatív célok támogatása.
A társaság tagjai egyénileg is aktívan részt vesznek a helyi, országos és nemzetközi művészeti életben. Rendszeresen szerepelnek kiállításokon, művésztelepeken és művészeti szimpóziumokon. Legtöbbjük az alkotó munkával párhuzamosan művészeti oktatói munkát is végez.
Legfontosabb együttműködő partnerek:
Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata
Csabagyöngye Kulturális Központ
Békéscsabai Jókai Színház
Bárka Folyóirat
Körös Irodalmi Társaság
Szlovák Kisebbségi Önkormányzat
Lengyel Kisebbségi Önkormányzat
Magyar Művészeti Akadémia
Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete
Magyar Képző- és Iparművészek Szövetsége
Nemzetközi kapcsolatok:
Umelecka Beseda Slovenska, Aradi művészek Szövetsége, Szabadkai Művészek Társasága, Zrenjanini Művészek Szövetsége, Rózsahegyi Művészek Egyesülete, Rózsahegyi Katolikus Egyetem, Temesvári Egyetem, Czestochowa Jan Dlugosz Egyetem, stb.

